Öykü Karayel – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Öykü Karayel

Doğum Tarihi

20 Ağustos 1990 (Yaş 26)

Sevgilisi

Taner Ölmez (Söylenti)

Güneş Burcu

Aslan

Öykü Karayel

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Öykü Karayel 20 Ağustos 1990 tarihinde tek yumurta ikiziyle beraber İstanbul’da dünyaya geldi. Kız lisesinden mezun olmak üzereyken tiyatro üzerine eğitim alarak kendini bu alanda geliştirdi. Üniversite okuduğu yıllarda bir süre İngiltere’ye giderek tiyatro eğitimine Londra’da devam etti. Henüz 20 yaşındayken Berkun Oya’nın yazdığı bir tiyatro oyunununda sahne aldı ve oyunda Ayşe karakterini canlandırdı.

Genç yaşta ünlü eleştirmenlerden övgüler almayı başarınca kısa zamanda dizi-film yapımcılarının da ilgi odağı oldu. 2011 yılında Ece Yörenç’in senaryosunu yazdığı başrol de Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı ”Kuzey Güney” dizisinde rol aldı. İki sezon boyu Kanal D ekranlarında yayınlanan bu dizinin tüm bölümlerinde oynadı ve Cemre rolüyle büyük ivme yakaladı. 2015 yılında gösterime giren ”Bulantı” filmiyle ilk sinema oyunculuğu deneyimini de yaşayan Öykü Karayel, bir dönem Tiyatro Krek’de de çalıştı.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

51

Boyu

1.63 m veya 163 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap