Seren Serengil – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Seren Serengil

Doğum Tarihi

6 Nisan 1976 (Yaş 42)

Sevgilisi

Ali Küçük (Ayrıldı)

Güneş Burcu

Koç

Seren Serengil

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Seren Serengil 1976 yılının Nisan ayında Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Öztürk Serengil’in kızı olarak İstanbul’da doğdu. Henüz dört yaşındayken anne-babası ayrılınca çocukluk yıllarını annesinin yanında geçirdi. Ailesinin desteğiyle çok küçük yaşta bale ve piyano kurslarına katıldı. Bir süre Londra’da öğrenim gördükten sonra tekrar Türkiye’ye gelerek televizyon kariyerine başladı.

90’lı yılların başında Emrah’ın başrol oynadığı ve o dönem TRT’de yayınlanan ”Başka Olur Ağaların Düğünü” dizisinde ufak rol alarak oyunculuğa atıldı. 15 yaşındayken ”Ayrıldık” adını verdiği kendi albümünü çıkardı. Ancak şarkıcılık ve oyunculuktan sonra asıl şöhreti sunuculuk kariyeri ile yakaladı. Özellikle Show Tv ekranlarında gösterilen ve birçok magazin ödülüne layık görülen ”Uçan Kuş” adlı programın sunuculuğu yaparak adını daha geniş kitlelerce duyurdu. Anneanne tarafı İtalyan olduğu için İtalya kültürünü de iyi bilen Seren Serengil, bugüne kadar üç defa evlenip boşandı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

52

Boyu

1.58 m veya 158 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap