Sermiyan Midyat – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Sermiyan Midyat

Doğum Tarihi

2 Aralık 1974 (Yaş 42)

Sevgilisi

Mine Cangal (Söylenti)

Güneş Burcu

Yay

sermiyan-midyat-nereli
Sermiyan Midyat

Doğum Yeri (Nereli)

Ankara / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sermiyan Midyat 1974 yılının Aralık ayında Ankara’ya bağlı Çankaya ilçesinde doğdu. İlkokula başlayana kadar doğduğu şehir olan Ankara’da yaşamaya devam etti ve daha sonra ailesiyle birlikte kalıcı olarak İstanbul’a yerleşti. Eğitimini tamamladıktan sonra 24 yaşındayken Nöbet Tiyatrosu’na girdi. Burada ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy’dan bir süre eğitim aldı.

90’lı yılların ortasında Best Fm, Radyo Mega ve Radyo Tatlıses gibi radyo kanallarında çalışmaya başladı. 2004 yılında eski oyunculuk eğitmenleri olan Rasim Öztekin ve Ferhan Şensoy ile birlikte ”Pardon” filminde yardımcı oyuncu olarak rol aldı. Bir yıl sonraysa ”Emret Komutanım” dizisine katılarak Arıza Hamza karakterini canlandırdı. Aslen Mardinli bir ailenin oğlu olan ve oyunculuğunun yanı sıra senaryo da yazan Sermiyan Midyat, 2013 yılında ”Hükümet Kadın” filminin yönetmenliğini de yaptı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

81

Boyu

1.85 m veya 185 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap