Tansel Öngel – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Tansel Öngel

Doğum Tarihi

24 Eylül 1976 (Yaş 40)

Sevgilisi

Özge Özder (Ayrıldı)

Güneş Burcu

Terazi

tansel-ongel-nereli
Tansel Öngel

Doğum Yeri (Nereli)

Kilis / Gaziantep

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Tansel Öngel 24 Eylül 1976 tarihinde Selanik göçmeni bir ailenin oğlu olarak Kilis’de doğdu. Öğretmen olan anne-babası daha sonraları Ankara’ya kalıcı olarak yerleşti ve çocukluğunu başkent Ankara’da geçirdi. 24 yaşındayken Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu ve hemen ardından oyunculuk kariyeri için Trabzon’a gitti. Burada devlet tiyatrosuna girerek ”Kurban”, ”Zengin Mutfağı” ve ”Karar Kimin” gibi meşhur tiyatro oyunlarında sahne aldı.

2010 yılında Kanal D ekranlarının reyting rekortmeni dizisi olan ”Geniş Aile” kadrosuna katılarak Cihangir karakterini canlandırdı. Aynı yıl Osman Sınav’ın yönettiği ”Kılıç Günü” dizisinde Melike Güner ile birlikte başrol oynadı. Şöhreti geç yakalasa da kısa sürede ülke çapında adını duyurmayı başaran Tansel Öngel, 2007 tarihinde Özge Özder ile evlendi ancak kendisi gibi oyuncu olan eşinden üç yıl sonra ayrıldı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

73

Boyu

1.78 m veya 178 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap