Tijen Karaş – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Tijen Karaş

Doğum Tarihi

28 Ocak 1975 (41 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Kova

tijen-karas-nereli
Tijen Karaş

Doğum Yeri (Nereli)

Yenimahalle / Ankara

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Tijan Karaş 1975 yılının Ocak ayında ailenin ortanca kızı olarak Ankara’da doğdu. Üniversiteyi yine doğduğu şehirde tamamladı ve sosyoloji bölümünde öğrenim gördü. Gençlik yıllarında TRT ekibine katılarak sunuculuk kariyerine başladı. 90’lı yılların ortalarına doğru özellikle TRT Avrasya kanalında birçok programın sunuculuğunu üstlendi. Ardından o dönemin önemli kanallarından biri olan C Tv’ye geçiş yaparak kariyerine devam etti.

23 yaşındayken ünlü gazeteci Uğur Dündar’dan özel davet alarak İstanbul’a gitti. Dündar tarafından Kanal D haber ekibine alındı ve burada gazetecilik alanında kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Daha sonraları tekrar başladığı yer olan TRT’ye dönerek yaklaşık beş yıl boyu ”Habervizyon” programını sundu. Bir süre sonrada anahaber spikeri olarak izleyicinin karşısına çıktı. Kısa zamanda habercilik alanında adını duyuran Tijen Karaş, 2016 yılında yaşanan darbe girişimi sonucu askerler tarafından zorla korsan darbe bildirisini okudu.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

61

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap