Winona Ryder – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Winona Laura Horowitz

Doğum Tarihi

29 Ekim 1971 (45 yaşında)

Sevgilisi

Scott Mackinlay

Güneş Burcu

Akrep

winona-ryder-nereli
Winona Ryder

Doğum Yeri (Nereli)

Minnesota / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Winona Ryder 1971 yılının Ekim ayında Michael ve Cynthia çiftinin kızı olarak Minnesota’da doğdu. İlkokula başladığı yıl ailesi ufak bir çiftlikte yaşamaya başladı ve bu kalabalık ailenin evinde elektrik yoktu. Winona 11 yaşındayken ailesi bu sefer Kaliforniya’ya bağlı 50 bin nüfuslu Petaluma şehrine yerleşti. Annesinin kendisine izlettiği filmler sayesinde çok küçük yaşlarda oyunculuğa merak salarak deneme çekimlerine gitti.

1986 yılında gösterime giren ”Lucas” adlı romantik komedi türündeki filmle oyunculuğa ilk adımını attı. İki yıl sonraysa dünyaca ünlü yönetmen Tim Burton’ın gişe rekorları kıran ve ülkemizde ”Beterböcek” adıyla yayınlanan sinema filminde rol aldı. 1997’de ”People” isimli popüler magazin dergisinin düzenlediği ”Dünyanın En Güzel 50 İnsanı” arasına girerek adını hızla duyurmayı başardı. Bir dönem ünlü aktör Matt Damon ile de aşk yaşayan Winona Ryder, 1999 tarihinde ”Roustabout Studios” adını verdiği kendi müzik şirketini kurdu.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

52

Boyu

1.61 m veya 161 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap