Yıldız Tezcan – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Yıldız Tezcan

Doğum Tarihi

15 Mart 1945 (Yaş 71)

Eşi

Faruk Gerçek

Güneş Burcu

Balık

yildiz-tezcan-nereli
Yıldız Tezcan

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yıldız Tezcan 1945 yılının Mart ayında ünlü makyaj sanatçısı Cemal Konca’nın kızı olarak İstanbul’da doğdu. Ortaokulu bitiremeden eğitimini yarıda bıraktı ve çok küçük yaşlarda profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. 18 yaşındayken ünlü bir plak şirketiyle kontrat imzalayarak kariyerinde çıkışa geçti. İlk plağını Grafson şirketi ile çıkardı ve daha sonraları Odeon firmasına geçiş yaptı.

60’lı yıllarda yapımcılarında dikkatini çekerek ”Kırık Saz”, ”Mahzun Gönüller” ve ”Sevda Çiçeğim” gibi birçok gişe rekortmeni filmde rol aldı. 1969 yılında usta oyuncu Ahmet Mekin ile beraber ”Gurbette Ölenler” filminde başrol oynadı. 1985 yılındaysa Güneş Plak ile anlaştı ve uzun süre ara verdiği müziğe tekrar dönerek ”Unutulur mu?” adlı albümünü piyasaya sürdü. Kısa zamanda müzik ve dizi-film sektörüne damgasını vuran Yıldız Tezcan, bir dönem müzik yönetmeni olarak da çalıştı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Kızıl

Kilosu

64

Boyu

1.71 m veya 171 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap