Dick Advocaat – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Eşi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Dirk Nicolaas Advocaat

Doğum Tarihi

27 Eylül 1947 (69 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Terazi

Dick Advocaat

Doğum Yeri (Nereli)

Lahey / Hollanda

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Dick Advocaat 27 Eylül 1947 tarihinde Güney Hollanda’da bulunan Lahey kentinde dünyaya geldi. Futbola 19 yaşındayken kendi şehrinin takımı olan Den Haag’da başladı. Yaklaşık 18 yıl boyu orta saha mevkisinde görev alarak futbol kariyerine devam etti. Futbolu bırakmasının ardından Hollanda Milli Takımı’nda asistan menajer olarak göreve geldi ve üç yıl sonra profesyonel teknik direktörlük kariyeri başladı.

90’lı yıllarda birçok farklı kulübü çalıştırdıktan sonra 2000’ler de çoğunlukla kariyer tercihini milli takımlardan yana kullandı. Belçika, Rusya, Sırbistan, Hollanda ve Güney Kore ülkelerinin milli takımlarında menajerlik yaparak adını dünya çapında duyurdu. 2015 yılındaysa İngiltere Ligi’nin güçlü ekiplerinden Sunderland ile sözleşme imzaladı ve geldiği andan itibaren taraftarın gönlünde taht kurmayı başardı. 2008 yılında Zenit ile Uefa ve Uefa Süper Kupası şampiyonluğu yaşayan Dick Advocaat, 2016 tarihinde Fenerbahçe ile anlaştı.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

73

Boyu

1.70 m veya 170 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap