Emily Blunt – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Emily Olivia Blunt

Doğum Tarihi

23 Şubat 1983 (33 yaşında)

Sevgilisi

John Krasinski

Güneş Burcu

Balık

emily-blunt-nereli
Emily Blunt

Doğum Yeri (Nereli)

Londra / İngiltere

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Emily Blunt 1983 yılının Şubat ayında Oliver ve Janice çiftinin ilk kızı olarak İngiltere’nin başkenti Londra’da doğdu. Oyunculuğa henüz 17 yaşındayken ”Royal Family” isimli bir tiyatro oyununda sahne alarak başladı. Ardından ”Romeo ve Juliet” gibi birkaç popüler tiyatro oyunlarında daha oynadıktan sonra kendini Hollywood sinemasının içinde buldu. 2004 yılında ülkemizde ”Aşk Yazım” adıyla gösterime  giren filmde başrol oynayarak yeni başladığı sinema kariyerine hızlı bir giriş yaptı.

2006 yılında Ann Turner’in yazıp yönettiği ”Takıntı” filminde Sam Neill ile beraber oynadı ve canlandırdığı Mara karakteriyle büyük beğeni topladı. Aynı yıl gişe rekorları kıran ”Şeytan Marka Giyer” adlı romantik komedi filminde yer aldı. 2009 yılındaysa ”Simpson Ailesi” isimli animasyon dizide dublaj yaptı ve bu alandaki yeteneğiyle de kendine hayran bırakarak seslendirme kariyerine devam etti. Sosyal medyadan olabildiğince uzak kalan ve internette hiçbir resmi hesabı bulunmayan Emily Blunt, 2010 tarihinde oyuncu ve aynı zamanda yönetmen olan John Krasinski ile evlendi.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

53

Boyu

1.71 m veya 171 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap