Filiz Taçbaş – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Doğum Adı

Filiz Taçbaş

Doğum Tarihi

1 Ocak 1964 (52 yaşında)

Sevgilisi

Cahit Yavuz (Ayrıldı)

Güneş Burcu

Oğlak

filiz-tacbas-nereli
Filiz Taçbaş

Doğum Yeri (Nereli)

İzmir / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Filiz Taçbaş 1964 yılının Ocak ayında Azeri asıllı bir ailenin kızı olarak İzmir’de doğdu. Henüz ilkokul yıllarındayken ”Bacım” adlı sinema filminde ufak bir rol alarak oyunculuk kariyerine ilk adımını attı. 80’li yılların başında Saklambaç Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu bir güzellik yarışmasına katıldı ve birinci olarak o dönem tüm Türkiye’nin dikkatini çekti. Yarışmadan bir yıl sonra emektar tiyatro oyuncusu Abdullah Şahin’in tiyatrosunda çalışmaya başladı.

1988 yılında Şahin Gök’ün yönettiği ”Elveda Mutluluk” filminde Ferdi Tayfur ile beraber başrol oynadı ve buradaki rolü sayesinde şöhrete bir adım daha yaklaştı. Dört yıl sonraysa büyük ilgiyle takip edilen ”Mahallenin Muhtarları” dizisine dahil oldu. Dizide canlandırdığı Behiye karakteriyle tanındı ve yaklaşık 10 yıl süren dizinin birçok bölümünde yer aldı. Eski bir tenisçi olan ve ünlü oyuncu Hülya Avşar’ın tenis partnerliğini yapan Filiz Taçbaş, bir dönem kendisi gibi tenisçi Cahit Yavuz ile aşk yaşadı.

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Kumral

Kilosu

56

Boyu

1.65 m veya 165 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap