Jim Carrey Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Jim Carrey Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi
Jim Carrey

Jim Carrey, 1,88 metre boyuyla, komedi türündeki filmleriyle tanınan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Kanadalı-Amerikalı bir aktördür. Sadece mizahi rollerle sınırlı kalmayıp dramatik performanslarıyla da izleyenleri etkileyen Carrey, çok yönlü bir oyunculuk yeteneğine sahiptir. Oscar ödüllü filmlerdeki performansları, onun Hollywood’un en yetenekli ve tanınan aktörlerinden biri olduğunu kanıtlar niteliktedir.

? Özellik Bilgi
Tam Adı ? James Eugene Carrey
Doğum Yeri ?️ Newmarket, Ontario, Kanada
Doğum Tarihi ? 17 Ocak 1962
Yaşı ? 61 yaşında (2023 itibariyle)
Boyu ? 1.88 metre
Meslek ? Oyuncu, Komedyen, Yazar, Ressam
Medeni Durumu ❤️ Boşanmış
Serveti ? 180 milyon dolar (tahmini)
Ayakkabı Numarası ? Bilinmiyor
Burç ♑ Oğlak

Biyografi ?

Jim Carrey, 17 Ocak 1962’de Kanada’nın Newmarket kentinde dünyaya geldi. Genç yaşlarda komediye olan yeteneğini fark eden Carrey, stand-up gösterileriyle kariyerine başladı. Hollywood’a taşındıktan kısa bir süre sonra, “Ace Ventura”, “The Mask” ve “Dumb and Dumber” gibi 90’ların klasik komedi filmlerinde başrol oynayarak uluslararası üne kavuştu.

Ancak Carrey, sadece komedi yeteneğiyle sınırlı kalmadı. “The Truman Show” ve “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” gibi dramatik filmlerde gösterdiği performansla eleştirmenlerden övgü aldı. Ayrıca “Man on the Moon” filmindeki Andy Kaufman rolüyle Altın Küre Ödülü’nü kazandı.

Son yıllarda, Carrey, aktörlük kariyerinin yanı sıra resimle de ilgilenmektedir. Ayrıca otobiyografik bir roman yazmış ve birçok televizyon projesinde yer almıştır.

Soru Cevap ?️

Jim Carrey hangi ülkede doğmuştur?
Kanada’da doğmuştur.

Jim Carrey’in kariyerine nasıl başladı?
Stand-up gösterileriyle kariyerine başlamıştır.

Hangi dramatik filmlerde oynamıştır?
“The Truman Show” ve “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” gibi filmlerde oynamıştır.

Jim Carrey hangi filmde Andy Kaufman’ı canlandırmıştır?
“Man on the Moon” filminde Andy Kaufman karakterini canlandırmıştır.

Jim Carrey’in son yıllardaki hobileri nelerdir?
Resim yapmak ve yazı yazmak gibi hobileri vardır.


Jim Carrey, yüzündeki elastikiyeti ve fiziksel komediye olan doğal yeteneği sayesinde dünya genelinde milyonlarca hayran kazanmıştır. Ancak onun derinlemesine ve duygusal yönleri, aktörlük yeteneğinin sadece yüzeyini yansıtmaktadır. Hem komik hem de dramatik rollerde gösterdiği başarıyla, Carrey, modern sinema dünyasının en tanınmış isimlerinden biri haline gelmiştir.