Jim Carrey – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Doğum Adı

James Eugene Carrey bilinen adıyla Jim Carrey

Doğum Tarihi

17 Ocak 1962 (54 yaşında)

Sevgilisi

Cathriona White (Ayrıldı)

Güneş Burcu

Oğlak

Jim Carrey

Doğum Yeri (Nereli)

Ontario / Kanada

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Jim Carrey 1962 yılının Ocak ayında Kanada’nın en büyük ikinci eyaleti olan Ontario’da doğdu. Babası muhasebeci ve aynı zamanda iyi düzeyde saksafon çalabilen bir müzisyendi. Jim henüz çok küçük yaşlarda arkadaşlarına yaptığı amatör gösterilerle kariyerine ilk adımını attı. Lise yıllarında öğrenimini yarıda bırakarak Los Angelas’a gitti ve The Comedy Store ile çalışmaya başladı. Burada birçok emektar oyuncuyla tanışma fırsatı yakaladığı için oyunculuğunu da geliştirdi.

80’li yılların ortasına doğru Hollywood sinemasına girdi ve 1985 yılında ”Once Bitten” adlı komedi türündeki filmde başrol oynadı. 1994 yılındaysa ilk bilgisayar efektli yapımlardan olan ”Maske” filminde Stanley karakterini canlandırdı. Film yalnızca ABD’de bile 100 milyon doların üzerinde gelir ederek büyük bir rekora sahip oldu ve bu sayede Jim’de adını dünya çapında adını duyurmuş oldu. Bugüne kadar çoğunlukla oynadığı komedi filmleriyle büyük hayran kitlesine ulaşan Jim Carrey, daha önce iki kez evlenip ayrıldı.

Göz Rengi

Ela

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

81

Boyu

1.88 m veya 188 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap