Anasayfa Yerli Ünlüler Yerli Kadın Ünlüler Meltem Yılmazkaya – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir...

Meltem Yılmazkaya – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

Tam Adı

Meltem Yılmazkaya

Doğum Tarihi

27 Kasım 1984 (32 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Yay

meltem-yilmazkaya-nereli
Meltem Yılmazkaya

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Meltem Yılmazkaya 1984 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya geldi ve kendisi henüz altı yaşındayken anne-babası ayrıldı. Ortaokul yıllarında profesyonel olarak animatörlük yaparak oyunculukla çok küçük yaşlarda tanıştı. Yeditepe Üniversitesi’ni burslu olarak bitirdikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi. Eğitim hayatını tamamlayınca ekranlarda gözükmeye başladı ve ilk kez 2009 yılında ”Aile Saadeti” dizisinde rol alarak ekran karşısına çıktı.

2010 yılında Emrah Serbes’in senaryosunu yazdığı ve Atv’de yayınlanan ”Şen Yuva” adlı komedi dizisinde Kadife karakterini canlandırarak kariyerini bir adım ileriye taşıdı. Bir yıl sonraysa ”Beşer Beşer” isimli tiyatro programında Alper Kul, İrem Sak ve Mine Tugay gibi ünlü isimlerle beraber oynadı. Program daha sonraları yayın hayatına ”Güldür Güldür Show” adıyla devam etti ve buradaki tiyatro grubuyla beraber büyük ün yakaladı. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra bazı sanat okullarında drama dersi de veren Meltem Yılmazkaya, bugüne kadar genellikle televizyon dizilerinde oynamayı tercih etti.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

52

Boyu

1.58 m veya 158 cm

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here