Morgan Freeman – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Doğum Adı

Morgan Freeman

Doğum Tarihi

1 Haziran 1937 (79 yaşında)

Sevgilisi

E’Dena Hines (Ayrıldı)

Güneş Burcu

İkizler

morgan-freeman-nereli
Morgan Freeman

Doğum Yeri (Nereli)

Memphis / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Morgan Freeman 1 Haziran 1937 tarihinde berber bir baba ve temizlikçi bir annenin oğlu olarak Tennessee eyaletindeki Memphis kentinde doğdu. Dört kardeşiyle beraber ailesinin işi dolayısıyla çocukluğunu birçok farklı eyalette geçirmek zorunda kaldı. Oyunculuk alanındaki ilk deneyimini ilkokul yıllarında bir tiyatro oyununda sahne alarak yaşadı. 1950’li yılların sonuna doğru Los Angelas’a gitti ve 27 yaşındayken ülkemizde ”Tefeci” adıyla gösterilen filmde oynayarak sinemaya ilk adımını attı.

70’li yıllarda birçok dizi ve filmde rol alsa da istediği çıkışı o dönem bir türlü yapamadı. 1992 yılında efsanevi aktör Clint Eastwood ile beraber gişe rekorları kıran ”Affedilmeyen” filminde başrol oynadı. İki yıl sonraysa onlarca farklı sinema ödülünü kazanan ”Esaretin Bedeli” adlı bir başka sinema filminde Red karakterini canlandırdı. Buradaki rolüyle adını dünya çapında duyurmayı başaran Morgan Freeman, 2004 yılında ”Milyon Dolarlık Bebek” filmindeki rolüyle Oscar tarafından ”En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” seçildi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

79

Boyu

1.88 m veya 188 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap