Orlando Bloom – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Orlando Blanchard Bloom

Doğum Tarihi

13 Ocak 1977 (39 yaşında)

Sevgilisi

Katy Perry

Güneş Burcu

Oğlak

orlando-bloom-nereli
Orlando Bloom

Doğum Yeri (Nereli)

Canterbury / Birleşik Krallık

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Orlando Bloom 1977 yılının Ocak ayında Colin ve Sonia çiftinin çocuğu olarak Canterbury kentinde doğdu. Babasını henüz dört yaşındayken kaybedince çocukluğunun büyük bir bölümünü ablası ve annesi ile doğduğu şehirde geçirdi. Lise yıllarında Canterbury’den ayrılarak İngiltere’nin başkenti Londra’ya yerleşti ve burada bir gençlik tiyatrosunda profesyonel olarak sahne almaya başladı.

1994 yılında ”Casualty” isimli İngiliz yapımı drama dizisinde yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Birkaç İngiliz dizisinde daha rol aldıktan sonra kendini Hollywood sinemasında buldu ve 2001 yılında ülkemizde ”Kara Şahin” adıyla gösterilen filmde oynadı. Aynı yıl ”Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği” adlı bir başka sinema filminde Legolas karakterini canlandırdı. Filmin o dönem dünya çapında gişe rekorları kırması üzerine buradaki rolüyle adını duyurmayı başardı. Sonraki ”Yüzüklerin Efendisi” serilerinde de yine başrol oynayan Orlando Bloom, bir dönem Avustralyalı manken Miranda Kerr ile aşk yaşadı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

77

Boyu

1.80 m veya 180 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap