Soner Arıca – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Soner Arıca

Doğum Tarihi

5 Şubat 1966 (50 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Kova

soner-arica-nereli
Soner Arıca

Doğum Yeri (Nereli)

Fatsa / Ordu

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Soner Arıca 5 Şubat 1966 tarihinde yedi çocuklu kalabalık bir ailenin son ferdi olarak Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Dumlupınar okulunu bitirdikten sonra lise eğitimi için İstanbul’a giderek Şişli Koleji’nden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi’ne girdi ve burada iktisat üzerine öğrenim gördü. Eğitim hayatını noktaladıktan sonra birçok reklam filminde rol alarak ekranlara çıktı. Henüz 20 yaşındayken modellik kariyerine başladı ve yaklaşık beş yıl boyu profesyonel olarak mankenlik yaptı.

1992 tarihinde ”Bir Umut” adını verdiği kendi stüdyo albümünü çıkartarak müzik piyasasına giriş yaptı. İki yıl sonraysa bir başka albüm daha çıkardı ve şarkıları o dönem sıkça radyolarda çaldı. Özellikle 90’lı yıllarda İbrahim Tatlıses ve Hakan Peker’in plak şirketleriyle çalışarak kariyerinde büyük çıkış yakaladı. Ünlü sinema oyuncusu Kadir İnanır’ın yeğeni olan Soner Arıca, ağabeyi Levent Arıca’nın yönettiği ve 2016 yılında gösterime giren ”Karayel Poyraz” filminde oynayarak oyunculuk deneyimi de yaşadı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

74

Boyu

1.83 m veya 183 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap