Zooey Deschanel Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Zooey Deschanel Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi
Zooey Deschanel

Zooey Deschanel, uzun boylu ve mavi gözlü olan karakteristik görünümüyle Amerikan sinema ve televizyon dünyasının en sevilen yüzlerinden biridir. Zarif duruşu, benzersiz ses tonu ve komik rol seçimleriyle tanınan Deschanel, pek çok ödül kazanmış ve geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

? Özellik Bilgi
Tam Adı ? Zooey Claire Deschanel
Doğum Yeri ?️ Los Angeles, Kaliforniya, ABD
Doğum Tarihi ? 17 Ocak 1980
Yaşı ? 43 yaşında (2023 itibariyle)
Boyu ? 1.68 metre
Kilosu ⚖️ Tahmini 56 kilogram
Göz Rengi ?️ Mavi
Saç Rengi ?‍♀️ Koyu kahverengi
Meslek ? Oyuncu, şarkıcı, söz yazarı
Medeni Durumu ❤️ Evli
Eğitim ? Northwestern University (kısa süre)
Ayakkabı Numarası ? Tahmini 38
Serveti ? Tahmini 30 milyon dolar
Burç ♑ Oğlak

Biyografi ?

Zooey Deschanel, 17 Ocak 1980’de Los Angeles, Kaliforniya’da doğdu. Deschanel, film yapımcısı Caleb Deschanel ve oyuncu Mary Jo Deschanel’in kızı olarak Hollywood’da büyüdü. Kız kardeşi Emily Deschanel de tanınmış bir oyuncudur. Zooey, genç yaşlarda oyunculuğa ilgi duymaya başladı ve kariyerine ilk adımlarını atarak birçok filmde küçük rollerde yer aldı.

2000’lerin başında “Almost Famous” ve “The Good Girl” gibi filmlerdeki rolleriyle dikkat çekti. Ancak asıl büyük çıkışını 2009 yılında “500 Days of Summer” filmindeki performansıyla yaptı. Filmdeki başarısıyla birçok ödül kazandı ve aday gösterildi.

Deschanel, sadece oyunculukla sınırlı kalmayıp, müzik kariyerinde de başarılı oldu. M. Ward ile birlikte “She & Him” adlı müzik grubunu kurdu ve birçok albüm çıkardı.

2011 yılında başlayan ve 7 sezon süren “New Girl” adlı televizyon dizisinde Jess karakterini canlandırarak büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Dizi, Zooey’nin komik yeteneğini en iyi şekilde sergileyen projelerden biri oldu.

Soru Cevap ?️

Zooey Deschanel hangi ünlü dizide oynamıştır?
Zooey Deschanel, “New Girl” adlı televizyon dizisinde Jess karakterini canlandırmıştır.

Zooey Deschanel’in müzik grubunun adı nedir?
Zooey Deschanel, M. Ward ile birlikte “She & Him” adlı müzik grubunu kurmuştur.


Zooey Deschanel, hem oyunculuk hem de müzik kariyeriyle geniş bir kitleye hitap eden çok yönlü bir sanatçıdır. Oyunculukta ve müzikte gösterdiği başarıyla, sektörde oldukça saygın bir yere sahiptir. Eğlenceli kişiliği, samimi tavırları ve yetenekleriyle hayranları tarafından çok sevilmektedir.