Zooey Deschanel – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Zooey Claire Deschanel

Doğum Tarihi

17 Ocak 1980 (36 yaşında)

Sevgilisi

Jacob Pechenik

Güneş Burcu

Oğlak

zooey-deschanel-nereli
Zooey Deschanel

Doğum Yeri (Nereli)

Kaliforniya / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zooey Deschanel 17 Ocak 1980 tarihinde yönetmen bir baba ve kendisi gibi aktris bir annenin çocuğu olarak ABD’nin en kalabalık eyaletlerinden olan Kaliforniya’da doğdu. Aile mesleği olduğu için çocukluk yılları film setlerinde geçti ve küçük yaşta oyunculuk kariyeri başladı. 18 yaşındayken ”Veronica’s Closet” dizisinde ufak bir rol alarak ilk kez profesyonel oyunculuk deneyimi yaşadı. Bu diziden iki yıl sonra birçok ödüle layık görülen ”Şöhrete Bir Adım” filminde eski okul arkadaşı Kate Hudson ile beraber oynadı.

2006 tarihinde arkadaşı Matthew Stephen ile beraber ”She & Him” adını verdiği bir müzik grubu kurarak müzik piyasasına da atıldı ve grubun vokalistliğini üstlendi. 2008 yılındaysa dünyaca ünlü komedyen Jim Carrey ile birlikte ”Bay Evet” adlı komedi türündeki sinema filminde başrol oynayarak şöhret basamaklarını hızla tırmandı. Bugüne kadar üç defa Altın Küre adaylığı da bulunan Zooey Deschanel, 2012 yılında ”AskMen” tarafından düzenlenen ”En Çekici 99 Kadın” listesine girmeyi başardı.

Göz Rengi

Açık Mavi

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

54

Boyu

1.68 m veya 168 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap