Leyla Bilginel – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Gerçek Adı

Leyla Bilginer

Doğum Tarihi

21 Aralık 1977 (39 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Yay

leyla-bilginel-nereli
Leyla Bilginel

Doğum Yeri (Nereli)

Ankara / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Daha önce Leyla Kömürcü adıyla tanınan kullanan Leyla Bilginel 21 Aralık 1977’de Ankara’da dünyaya geldi. Ailesiyle arası bozulduğu için soyadını 2007 senesinde Bilginel olarak değiştirdi. İşletme bölümünde öğrenim gördüğü sırada iki yıllık oyunculuk eğitimi alarak kendini bu alanda geliştirdi. İş kariyerine haber spikerliği yaparak başladı ama bu sektörü erken bırakarak hayali olan oyunculuğa doğru yöneldi.

90’lı yıllarda reklam filmlerinde rol alarak ekran karşısına çıkarak kendini gösterme şansı bulduktan kısa bir süre sonra dizi ve film kariyeri başlamış oldu. 2000 yılında Star Tv’de yayınlanan ”Aynalı Tahir” dizisinde Müjde kariyerini canlandırarak oyunculuğa ilk adımını attı. 2012 yılındaysa Tv8’in o dönem büyük izleyici kitlesine ulaşan ”Tropytürk” yarışmasına katıldı. Bir yıl sonra bu sefer Show Tv ekranlarında gösterilen ”Ben Burdan Atlarım” isimli bir başka yarışma programına daha katıldı. Özellikle 2000’li yılların başında yer aldığı yapımlarla adından sıkça söz ettiren Leyla Bilginel, 2014 yılında oğlu Kayra ile beraber Türkiye’den ayrılarak Tayland’ın Phuket adasına yerleşti.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

55

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap