Lucy Lawless – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Gerçek Adı

Lucille Frances Ryan

Doğum Tarihi

29 Mart 1968 (48 yaşında)

Sevgilisi

Robert Tapert

Güneş Burcu

Koç

lucy-lawless-nereli
Lucy Lawless

Doğum Yeri (Nereli)

Auckland / Yeni Zelanda

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Lucy Lawless 29 Mart 1968’de Yeni Zelenda’nın kuzey adasında bulunan Auckland şehrinde doğdu. Annesi öğretmenlik babasıysa bankacılık yaparak ailenin geçimine katkı bulunuyordu. Lucy’de altı kardeşiyle beraber çocukluk yıllarını doğduğu şehirde geçirdi. Üniversite yıllarında Almanca, Fransızca ve İtalya gibi yabancı dilleri öğrenmeye başladı. Mezun olduktan sonraysa caz ve viyolin eğitimleri alarak kendini müzik alanında geliştirdi.

19 yaşındayken ”Funny Business” dizisinde oynayarak ilk oyunculuk tecrübesini yaşadı. 1995 yılında ülkemizde ”Zeyna: Savaşçı Prenses” adıyla yayınlanan televizyon dizisinde başrol oynadı ve dizi o dönem Amerika dahil birçok ülke tarafından izlendi. 2002 yılındaysa Marvel’in yapımını üstlendiği ”Örümcek Adam” filminde ufak bir rol aldı. Daha önce oyun seslendirmesi de yapan Lucy Lawless, 1998 tarihinde film yapımcısı olan Robert Tapert ile evlendi.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

62

Boyu

1.77 m veya 177 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap