Oktay Kaynarca – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?


Tam Adı

Oktay Kaynarca

Doğum Tarihi

27 Ocak 1965 (51 yaşında)

Sevgilisi

Melike Öcalan

Güneş Burcu

Kova

oktay-kaynarca-nereli
Oktay Kaynarca

Doğum Yeri (Nereli)

Malatya / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Oktay Kaynarca 27 Ocak 1965 trihinde aslen Elazığlı bir annenin çocuğu olarak Malatya’da doğdu. Çocukluk yıllarını anne ve babası yurtdışında çalıştığı için anneannesinin yanında İstanbul’da geçirdi. Liseden mezun olunca bir süre Fiat adlı otomobil markasında elektrik işçisi olarak çalıştı. Tiyatro kariyerineyse ilk olarak gençlik yıllarında sahne aldığı ”Duvarların Ötesi” oyunuyla başladı. Bu yıllarda birkaç oyunda daha görev aldıktan sonra oyunculuk alanında kendini geliştirmek için oyunculuk bölümünde öğrenim gördü.

24 yaşındayken TRT ekranlarında yayınlanan ”Gençler” dizisinde rol aldı ve bu ekran karşısındaki ilk ciddi rolü oldu. 2003 yılında Osman Sınav’ın eseri olan ”Kurtlar Vadisi” isimli o dönemin reyting rekortmeni televizyon dizisinde oynayarak şöhreti yakaladı. 2010 yılındaysa ünlü şarkıcı Zara ile birlikte Tv8 kanalında ”Salı Sefası” programının sunuculuğunu yaptı. Hala tiyatro kariyerine de devam eden Oktay Kaynarca, son dönemlerde meslektaşı Melike Öcalan ile yaşadığı aşkla gündemlere geldi.

Göz Rengi

Açık Mavi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

79

Boyu

1.76 m veya 176 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap