Selda Alkor – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Selda Alkor

Doğum Tarihi

3 Ocak 1943 (73 yaşında)

Sevgilisi

Cihat İlkbaşaran

Güneş Burcu

Oğlak

selda-alkor-nereli
Selda Alkor

Doğum Yeri (Nereli)

Konya / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Selda Alkor 1943 yılının Ocak ayında Selda ve Muharrem çiftinin çocuğu olarak Konya’da doğdu. Doğumundan üç yıl sonraysa babasının tayini Manisa’ya çıktı ve Selda’da çocukluğunun büyük bir kısmını burada geçirdi. Kız meslek lisesinde okuduğu yıllardaysa annesi vefat etti. Bu olay o yıllarda üzerinde büyük travma yarattı ve annesinin ölümünün ardından erkek kardeşiyle beraber İstanbul’daki ablasının yanına yerleşti.

22 yaşındayken Tarık Akan’ı da meşhur eden ”Ses” isimli o dönemin en gözde magazin dergisinin düzenlediği bir yarışmaya katıldı. Yarışmadan birincilikle dönerek ünlü yapımcılardan teklifler almaya başladı ve aynı yıl Tanju Gürsu’nun yapımını üstlendiği ”Cumartesi Senin Pazar Benim” filminde rol alarak sinema kariyerine ilk adımını attı. 2002 yılında Nurgül Yeşilçay’ın başrol oynadığı  ”Asmalı Konak” dizisinde Sümbül karakterini canlandırdı ve dizinin sonradan çekilen filminde de rol aldı. Özellikle 60’lı yıllarda yer aldığı birçok filmle iz bırakan Selda Alkor, 1972 tarihinde basketbolcu Cihat İlkbaşaran ile evlendi.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

63

Boyu

1.68 m veya 168 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap