Ahu Tuğba – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Canan Ahu Tuğba

Doğum Tarihi

13 Ağustos 1959 (57 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Aslan

ahu-tugba-nereli
Ahu Tuğba

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ahu Tuğba 13 Ağustos 1959’da zengin bir ailenin kızı olarak İstanbul’da doğdu. Atatürk Kız Ortaokulu’nda öğrenim gördüğü sırada oyunculu kariyerine başladı ve liseyi bitirmesinin ardından Kanada’ya giderek İngiliz Dili üzerine eğitim aldı. Ancak adapte olmakta zorlanıp mezun olamayınca tekrar Türkiye’ye döndü. Ünlü yönetmen aynı zamanda yazar Metin Erksan ile tanışmasıysa oyunculuk kariyerinde dönüm noktası oldu.

1980 yılında Şener Şen, İlyas Salman ve Münir Özkul gibi usta oyuncularla beraber ”Banker Bilo” filminde başrol oynayarak genç yaşta şöhreti yakaladı. 1984 yılındaysa yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği ”Yosma” adlı bir başka gişe rekortmeni filmde Pınar karakterini canlandırdı. İstanbul’da bir gece kulübü mekanının sahibi olan ve bugüne kadar aşk hayatında 10 kez evlenip boşanan Ahu Tuğba, 80’li yıllarda Erkekçe Dergisi için verdiği cesur pozlarla uzun süre konuşuldu.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarı

Kilosu

63

Boyu

1.65 m veya 165 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap