Liv Tyler – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Liv Tyler

Doğum Tarihi

1 Temmuz 1977 (39 yaşında)

Sevgilisi

Dave Gardner

Güneş Burcu

Yengeç

liv-tyler-nereli
Liv Tyler

Doğum Yeri (Nereli)

New York / Birleşik Devletler

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Liv Tyler 1 Temmuz 1977’de özellikle 80’li yıllara damgasını vuran ünlü müzik grubu Aerosmith’in vokali Steven Tyler’ın kızı olarak ABD’de doğdu. Ortaokul yıllarındayken annesiyle birlikte doğduğu şehir New York’a yerleşti ve ailesinin yakından tanıdığı Paulina Porizkova tarafından keşfedilerek modelliğe ilk adımını attı. Henüz 15 yaşındayken babasının grubu Aerosmith’in bir müzik klibinde oynayarak ilgiyi üzerine çekti. Ardından aldığı dizi ve film teklifleri sonrası modelliği bırakma kararı aldı.

1996 yılında gösterime giren ”Çalınmış Güzellik” filminde başrol oynayarak kariyerinde önemli bir çıkış yakaladı. 2001 yılındaysa sadece ABD’de değil dünya çapında da yayınlanan ”Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği” filminde Arwen karakterini canlandırdı. Buradaki rolüyle geniş hayran kitlesine ulaşan ve filmin çekilen devam serilerinde de rol alan Liv Tyler,  son dönemlerde spor menajerliği yapan Dave Gardner ile yaşadığı birliktelikle gündemlere geldi.

Göz Rengi

Açık Mavi

Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

56

Boyu

1.78 m veya 178 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap