Sinan Tuzcu – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Sinan Tuzcu

Doğum Tarihi

10 Temmuz 1977 (39 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Yengeç

sinan-tuzcu-nereli
Sinan Tuzcu

Doğum Yeri (Nereli)

Gaziantep / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sinan Tuzcu 1977 yılının Temmuz ayında Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden olan Gaziantep’de dünyaya geldi. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Ankara’ya giderek Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünde öğrenim gördü. Eğitimini tamamlamasının hemen ardından iş hayatına atılarak bir süre Londra’da sahne amiri olarak çalıştı. İlk tiyatro deneyiminiyse yine Ankara’da bir devlet tiyatrosunda sahneye çıkarak yaşadı.

2002 yılında ”Kırık Testi” adlı tiyatro oyununda rol alarak yapımcılarında ilgisini çekmeyi başardı ve sadece bir yıl sonra ”İnşaat” isimli o dönem gişe rekorları kıran filmde oynadı. 2010 yılındaysa ”Veda” filminde Atatürk’ü canlandırarak hızlı bir çıkış yakaladı ve buradaki rolüyle ülke çapında tanınması uzun sürmedi. 2006 tarihinde meslektaşı Dolunay Soysert ile evlenen ve eşiyle birlikte Bosch markasının reklam filminde de oynayan Sinan Tuzcu, yaklaşık on yıl süren evliliğinden ardından eşinden ayrıldı.

Göz Rengi

Açık Mavi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

78

Boyu

1.84 m veya 184 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap