Dido – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Dido Armstrong

Doğum Tarihi

25 Aralık 1971 (45 yaşında)

Sevgilisi

Rohan Gavin

Güneş Burcu

Oğlak

dido-nereli
Dido

Doğum Yeri (Nereli)

Londra / İngiltere

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Dido 25 Aralık 1971 tarihinde Londra’da doğdu. Britanyalı bir ailenin kızı olarak çocukluğunu da yine İngiltere’de geçirdi. Küçük yaşta aldığı piyano eğitimleriyle bir anlamda müzik kariyerine başlamış oldu. Daha sonraları kariyerini daha ileriye taşıyabilmek için ABD’ye yerleşti ve 90’ların sonuna doğru ilk albümü çıkarmaya hazırlandı.

1999 yılında ”No Angel” adını verdiği albümle müzik piyasasına profesyonel olarak giriş yapmış oldu. Sadece bir yıl sonra Eminem ile beraber ”Stan” isimli şarkıyı seslendirdi ve dikkatleri üzerine çekti. 2003 yılındaysa ikinci albümü olan ”Life for Rent” ile beraber durdurulamaz bir çıkış yakaladı. Bu albümde yer alan White Flag şarkısıyla o dönem birçok müzik ödülü kazandı. Özellikle 2000’li yılların başında dünyanın en gözde şarkıcılarından biri olan Dido, 2010 tarihinde ünlü yazar Rohan Gavin ile evlendi.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

57

Boyu

1.68 m veya 168 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap