Engin Günaydın – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Engin Günaydın

Doğum Tarihi

29 Ocak 1972 (44 yaşında)

Sevgilisi

Algı Eke

Güneş Burcu

Kova

engin-gunaydin-nereli
Engin Günaydın

Doğum Yeri (Nereli)

Tokat / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Engin Günaydın 29 Ocak 1972 tarihinde Tokat’ta dünyaya geldi. Lise yıllarında katıldığı bir tiyatro yarışmasında ödül aldı ve yarışmanın jürilerinin desteğini de alarak oyunculuğa yöneldi. İlk olarak Ankara’ya giderek Hacettepe Üniversitesi’nde konservatuar üzerine öğrenim gördü. Ancak eğitiminin ikinci yılında ayrılarak İstanbul’a yerleşti ve Mimar Sinan Üniversitesi’ne geçiş yaptı.

25 yaşındayken ”Bir Demet Tiyatro” aldı televizyon programıyla ilk kez ekran karşısına çıktı. 2004 yılında Okan Bayülgen’in sunuculuğunu yaptığı ”Zaga” isimli talk şov programında birçok skeçte sahne aldı. Asıl çıkınıysa Zaga’dan bir yıl sonra başrol oynadığı ”Avrupa Yakası” dizisiyle yaptı. Dizide canlandırdığı Burhan Altıntop karakteriyle o dönem ülke çapında fenomen oldu ve aldığı televizyon ödülleriyle de kariyerinde zirveye çıktı. Oyunculuğunun yanı sıra 2015 yılında gösterime giren ”İçimdeki Ses” filminde senaryo yazarlığı da yapan Engin Günaydın, 2016’da dizi oyunculuğunu bıraktığını ve artık sadece sinema filmlerinde yer alacağını açıkladı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

78

Boyu

1.75 m veya 175 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap