Jason Momoa – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Joseph Jason Namakaeha Momoa

Doğum Tarihi

1 Ağustos 1979 (37 yaşında)

Sevgilisi

Lisa Bonet

Güneş Burcu

Aslan

jason-momoa-nereli
Jason Momoa

Doğum Yeri (Nereli)

Honolulu / ABD

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Jason Momoa 1 Ağustos 1979’da Hawaii adalarının başkenti olan Honolulu’da dünyaya geldi. Fotoğrafçı annesi ve ressam olan babasının tek çocuğu olarak sanatla iç içe büyüdü. Henüz 20 yaşındayken Hawaii’de düzenlenen bir modellik yarışması sonucu yılın modeli seçilerek ünlü markaların dikkatini üzerine çekti. Üniversiteye Colorado eyaletinde başladı ancak eğitimini yarıda bırakarak tekrar doğduğu şehre döndü.

1999 yılında ”Batwatch” dizisinde rol alarak ilk oyunculuk tecrübesini yaşadı ve dizinin yayınlanan üç sezonunda da yer aldı. 2011 yılındaysa ”Taht Oyunları” adlı bir başka televizyon dizisinde Khal Drogo karakterini canlandırarak dünya çapında tanındı. Aynı yıl üç boyutlu olarak gösterime giren ”Conan” filminde Rachel Nichols ile beraber başrol oynadı. Teknolojiden olabildiğince uzak durduğunu ve cep telefonu bile kullanmadığını belirten Jason Momoa, 2007 tarihinde ”Cosby Ailesi” serisiyle ünlenen Lisa Bonet ile evlendi.

Göz Rengi

Yeşil

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

105

Boyu

1.93 m veya 193 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap