Çetin Tekindor – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Çetin Tekindor

Doğum Tarihi

16 Temmuz 1945 (72 yaşında)

Sevgilisi

Bilinmiyor

Güneş Burcu

Yengeç

Çetin Tekindor

Doğum Yeri (Nereli)

Sivas / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Çetin Tekindor 16 Temmuz 1945 tarihinde Sivas’ta dünyaya geldi. 25 yaşındayken Ankara’da konservatuvarı bitirdikten hemen sonra profesyonel tiyatro kariyerine başladı ve ”IV. Murat” tiyatro karşısında sahne aldığı ilk oyun oldu. Ardından seslendirmeyle ilgilenerek kısa zamanda ilgiyi üzerine topladı. Ünlü aktör Robert Redford’a yaptığı dublajlar tanınmasında önemli pay sahibi oldu.

80’li yıllarda aldığı diksiyon derslerinin ardından oyunculuğa yönelerek bir döneme damgasını vuran ”Küçük Ağa” dizisiyle bu alanda ilk tecrübesini yaşadı. 1996 yılında gösterime giren ”Son Türbadar” filminde canlandırdığı Bahtiyar karakteriyle başrol oynadı. 2007 yılındaysa ”Örümcek” filminin metin yazarlığını yapan ve bir dönem Zerrin Tekindor ile evlilik yaşayan Çetin Tekindor, 2008’de düzenlenen İsmail Dümbüllü Ödülleri’nde ”En İyi Erkek Oyuncu” seçildi.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

76

Boyu

1.71 m veya 171 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap