Yusuf Güney – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Yusuf Güney

Doğum Tarihi

5 Haziran 1984 (33 yaşında)

Sevgilisi

Çağla Yıldırım

Güneş Burcu

İkizler

Yusuf Güney

Doğum Yeri (Nereli)

Trabzon / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yusuf Güney 5 Haziran 1984’de aslen Gümüşhaneli bir ailenin oğlu olarak Trabzon’da doğdu. Yaklaşık 14 yıl Trabzon’da yaşadıktan sonra ailesiyle beraber İngiltere’ye taşındı ve eğitimine Londra’da başladı. Ancak İngiltere’deki okul hayatına bir türlü ayak uyduramayınca eğitimini yarıda bırakıp dışarıdan pazarlama okumaya karar verdi. 20 yaşına geldiğinde özel şoförlük yaparak iş hayatına atıldı ve kariyerinin ilk zamanları biraz zorlu geçti.

2005 yılında Rafet El Roman ile tanışması kariyerinde dönüm noktası oldu. Ünlü şarkıcı sayesinde müzik kariyerine hızlı bir giriş yaptı ve Rafet El Roman’ın bir albümünde beraber çalıştı. 2009 yılındaysa ”Bir Sevda Masalı” adını verdiği ilk albümünü Emre Plak tarafından piyasaya sürdü. Daha önce Kral Tv’den müzik dalında ödülde kazanan ve birçok dilin aksanını kolayca taklit edebilen Yusuf Güney,  2012’de gösterilen ”Sarı Siyah” filmiyle oyunculuk deneyimi de yaşadı.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

75

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap