Zeyno Günenç– Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Zeyno Günenç

Doğum Tarihi

22 Haziran 1967 (50 yaşında)

Sevgilisi

Gilles Kanert

Güneş Burcu

Yengeç

Zeyno Günenç

Doğum Yeri (Nereli)

İzmit / Kocaeli

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zeyno Günenç 22 Haziran 1967’de Kocaeli’nin İzmit ilçesinde doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul’da tiyatro üzerine aldı ve mezuniyetinin ardından profesyonel tiyatro kariyerine başladı. İlk olarak Bursa’da yaklaşık üç yıl devlet tiyatrosunda sahneye çıktı ancak daha sonra buradaki görevininden ayrılarak oyunculuğunu geliştirmek için Kanada’ya gitti. Türkiye’ye dönüş yaptığında Power Fm başta olmak üzre birçok radyoda çalıştı.

2000’lerin başında Tiyatrokare grubuna girerek ”Seni Seviyorum” adlı oyun başta olmak üzre sergilenen bazı popüler oyunlarda sahneye çıktı. 2002 yılındaysa Gönül karakterini canlandırdığı ”Çocuk Duymasın” dizisiyle oyunculuk kariyerinde iyiden iyiye tanınmayı başardı. Daha önce ünlü şovmen Okay Bayülgen ile evlenip ayrılan ve uzun süredir tiyatro kariyerine uzak kalan Zeyno Günenç, son dönemde eski balet Gilles Kanert ile yaşadığı birliktelikle gündeme geldi.

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

73

Boyu

1.71 m veya 171 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap