Tolga Örnek – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Tolga Örnek

Doğum Tarihi

25 Ağustos 1972 (45 yaşında)

Sevgilisi

Pemra Örnek

Güneş Burcu

Başak

Tolga Örnek

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Tolga Örnek 25 Ağustos 1972’de ordu mensubu bir babanın oğlu olarak İstanbul’da doğdu. Babasının mesleği nedeniyle çocukluğu farklı şehirlerde ve çoğunlukla lojmanlarda geçti. Robert Lisesi’nden mezun olduktan sonra ailesiyle beraber kısa süre ABD’de yaşadı. 24 yaşındayken sinemaya yöneldi ve yine Amerika’ya giderek sinema üzerine yüksek lisans yaptı.

1990’ların sonuna doğru ”Ekip Film” kadrosuna dahil oldu ve buradaki ekibiyle beraber dört belgeselin yönetmenliğini üstlendi. Özellikle 2002’de yönettiği ”Hititliler” belgeseliyle büyük ses getirdi. 2014 yılındaysa Timuçin Eşen’in başrol oynadığı ve drama dalında birçok ödüle layık görülen ”Senin Hikayen” filmini yönetti. Hobi olarak dalgıçlıkla da ilgilenen ve yakın zaman önce ailesiyle beraber Los Angeles’e yerleşen Tolga Örnek, 2015’de yüksek bütçeli filmlerin yapım şirketi olan Fox International ile sözleşme imzaladı.

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

67

Boyu

1.74 m veya 174 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap