Yasemin Bozkurt – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Yasemin Bozkurt

Doğum Tarihi

27 Ocak 1959 (58 yaşında)

Sevgilisi

Ünsal Bozkurt

Güneş Burcu

Kova

Yasemin Bozkurt

Doğum Yeri (Nereli)

Ankara / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yasemin Bozkurt 27 Ocak 1959 tarihinde ordu mensubu bir babanın kızı olarak Ankara’da doğdu. Kısa süre Ankara’da yaşadıktan sonra ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşerek çocukluğunu üç kardeşiyle beraber burada geçirdi. Kız lisesinden mezun olmasının ardından Hey dergisinde stajyer olarak işe başladı ve birçok ünlü isimle genç yaşta röportaj yapma fırsatı yakaladı. Gazeteciliğe erken başlasa da üniversitede işletme üzerine okudu.

1988 yılında İrlanda’ya giderek Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye için muhabirlik yaptı ve böylece ekran karşısında da ilk çıkışını yapmış oldu. 2002 yılındaysa bir dönem büyük ilgiyle izlenen ”Beşik Kertmesi” dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Daha önce Flash Tv ekranlarında evlilik programı da sunan ve 2013’de kendi butik otelini açan Yasemin Bozkurt, 1977 tarihinde Ünsal Bozkurt ile evlendi.

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Sarı

Kilosu

63

Boyu

1.72 m veya 172 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap