Yıldız Tilbe Boyu, Kilosu, Sevgilisi, Yaşı, Biyografisi

featured

Fiziksel Özellikleri
Boyu1.59 m
Kilosu53
Göz RengiAçık Kahverengi
Doğal Saç RengiKahverengi
Ayakkabı Numarası37
Vücut Ölçüleri83-55-83
Bio
Tam AdıYıldız Tilbe
Doğum Tarihi16 Temmuz 1966
Yaşı53
Doğum Yeriİzmir, Türkiye
Güneş BurcuYengeç
MeslekŞarkıcı
Sevgilisi/Yakınları
AnnesiAltun Tilbe
BabasıAli Tilbe
ÇocuklarıSezen Burçin Karahan
SevgilisiBilinmiyor
Kişisel Hayatı
Dini İnancıMüslüman
Serveti/Kazancı12 Milyon TL
En Sevdiği FilmBeyaz Melek
En Sevdiği RenkPembe
En Sevdiği ŞehirAntalya
En Sevdiği SporYüzme
Uğurlu Rakamı8

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yıldız Tilbe 16 Temmuz 1966 tarihinde Zaza asıllı bir ailenin kızı olarak İzmir’de doğdu. Altı kardeşiyle beraber çocukluğunu yine doğduğu şehirde geçirdi ve ortaokula başladıktan birkaç yıl sonra eğitimini evlendiği için yarıda bıraktı. Küçük yaşta bu evliliğinden bir kızı olunca kızına bakabilmek için ufak mekanlarda sahneye çıkarak müzik kariyerine ilk adımını attı. Gece kulübünde şarkı söylediği sırada Sezen Aksu tarafından keşfedilince kariyeri bir anda değişti.

1990’lı yılların başında kendi albüm çalışmalarına başladı ve 1994 tarihinde ”Delikanlım” adını verdiği ilk albümünü piyasaya sürdü. 1996 yılındaysa evinde esrarla yakalanınca üç güne yakın gözaltında kaldı. Daha önce Flash Tv ekranlarında ”Yıldız Tilbe ile” isimli kendi programını da sunan ve uzun süre esrarı bırakmak için tedavi de gören Yıldız Tilbe, 2017’de ”Sevgililer Günü” albümünü çıkartarak tekrar müzik dünyasında ses getirdi.


Yıldız Tilbe

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap