Onur Tuna – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Onur Tuna

Doğum Tarihi

16 Temmuz 1988 (30 yaşında)

Sevgilisi

Seda Güven (Söylenti)

Güneş Burcu

Yengeç

Onur Tuna

Doğum Yeri (Nereli)

Çanakkale / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Onur Tuna 16 Temmuz 1988’de tapuda çalışan bir anne ve matematik öğretmeni bir babanın oğlu olarak Çanakkale’de doğdu. Henüz ortaokul yıllarındayken lisansını alarak profesyonel voleybol kariyerine başladı. Liseyi tamamladıktan sonraysa İzmir’e giderek 9 Eylül Üniversitesi’nde iktisat üzerine eğitim aldı. Üniversite yıllarında yaklaşık dört yıl boyu mankenlik yaptı ve mezuniyetinin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk üzerine ayrı bir öğrenim gördü.

2011 yılında Atv’de yayınlanmaya başlayan ”Hayat Devam Ediyor” adlı dizide rol alma şansı bularak ilk kez oyunculukla tanıştı. 2014 yılındaysa Kerem Deren’in senaryosunu yazıp yönettiği ”Bi Küçük Eylül Meselesi” filminde Atıl karakterini canlandırdı. Oyunculukla geç tanışsa da şöhreti erken yakalayan Onur Tuna, gençlik yıllarında sanat müziği eğitimleri de aldı ve 70’e yakın şarkı seslendirdi.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

83

Boyu

1.95 m veya 195 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap