Aslı Mavitan – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Aslı Mavitan

Doğum Tarihi

22 Kasım 1980 (38 yaşında)

Sevgilisi

Kaan Balkaş

Güneş Burcu

Yay

Aslı Mavitan

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul / Türkiye

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Aslı Mavitan 22 Kasım 1980’de eski Türkiye güzeli Yıldız Arhan ve şarkıcı Hayko’nun kızı olarak İstanbul’da doğdu. Henüz iki yaşındayken anne ve babası ayrılınca çocukluğunu annesinin ve üvey babasının yanında geçirdi. Reşit olduktan sonra mahkeme kararıyla üvey babası Ahmet Mavitan’ın soyadını aldı. Ermeni asıllı öz babası Hayko’nun dininden de çıkarak İslam dinini seçti.

Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite okumak üzre Yeditepe Üniversitesi’ne kayıt oldu ve radyo televizyon üzerine öğrenim gördü. Mezuniyetinden kısa bir süre sonra Tv8’de spikerlik kariyerine başlamış oldu. Buradaki başarılı performansıyla 2011’de ”En İyi Hafta Sonu Haberleri Akşam Spikeri” ödülünün sahibi oldu. 2014’de kendi adını taşıyan ”İşin Aslı” isimli programı da Beyaz Tv ekranlarında sunan Aslı Mavitan, 2015 tarihinde GittiGidiyor firmasına bağlı çalışan Kaan Balkaş ile evlendi.

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Açık Kahverengi

Kilosu

58

Boyu

1.73 m veya 173 cm

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap