Barış Atay – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

featured

Tam Adı

Barış Atay

Doğum Tarihi

22 Eylül 1981 (37 yaşında)

Sevgilisi

Beste Sultan Kasapoğulları

Güneş Burcu

Başak

Barış Atay

Doğum Yeri (Nereli)

Wilhelmshaven / Almanya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Barış Atay 22 Eylül 1981’de Türk bir ailenin oğlu olarak Almanya’da dünyaya geldi ve doğumundan birkaç yıl sonra ailesi Türkiye’ye yerleşti. Çocukluk yıllarını Antakya’da geçirdikten sonra üniversite eğitimi için Adana’ya giderek Çukurova Üniversitesi’nde biyoloji üzerine öğrenim gördü. Ancak öğreniminin son yılında okulundan ayrılarak oyuncu olma isteği nedeniyle tiyatro bölümüne geçiş yaptı.

2002 yılında oynadığı ”Aşk ve Gurur” dizisiyle oyunculuk kariyerine başladı. 2007 yılındaysa Hamdi Alkan’ın yönettiği ”Arka Sıradakiler” adlı gençlik dizisinde Saffet karakterini canlandırdı ve buradaki rolü sayesinde şöhret basamaklarını hızla çıkmış oldu. Aynı yıl Sanat İşçiliği Tiyatrosu’nda sergilenen ”Ekmek İşçileri” isimli oyunda sahneye çıktı. Oyunculuk haricinde daha önce ”Eksik” filmini yöneterek yönetmen koltuğunda da yer alan Barış Atay, 2018’de HDP’den Hatay milletvekili seçilerek meclise girdi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

64

Boyu

1.71 m veya 171 cm

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap