Acun Ilıcalı Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı: Acun Ilıcalı
Doğum Yeri/Nereli: Edirne
Doğum Tarihi/Yılı: 29 Mayıs 1969
Yaşı/Kaç Yaşında: 52 Yaşında
Boyu/Boyu Kaç:  1.82 m 182 cm
Kilosu/Kaç Kilo: 64
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Güneş Burcu: İkizler
Eşi/Sevgilisi:  Bilinmiyor
Eğitimi:  İstanbul Üniversitesi
Serveti/Kazancı:  2 Milyar TL
Ailesi: İlknur Ilıcalı, Ergün Ilıcalı
Ayakkabı Numarası: 45
Medeni Durumu: Bekar
Çocukları: Banu Ilıcalı, Melisa Ilıcalı, Leyla Ilıcalı, Yasemin Ilıcalı
Mesleği:  Yapımcı
Cinsiyeti: Erkek
Son Güncelleme:  2021

Kısaca Hayatı (Biyografi) 

Acun Ilıcalı 1969 tarihinde Edirne’de doğdu. Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Üniversite’de İngilizce Öğretmenliğini okudu. Fakat okulu yedi senede bitiremedi ve yarıda bıraktı. Henüz 19 yaşındayken Seda Ilıcalı ile evlendi. Bu evlilikten Banu Ilıcalı adını koydukları bir kız çocukları dünyaya geldi. Kızı 1 yaşına gelmeden anne ve babası trafik kazasında vefat etti.

1995 yılında kendi kot dükkanını açtı. Ancak ticarette başarılı olamadı ve dönemin ünlü spor spikeri  İlker Yasin ile tanıştı. Aynı zamanda genel yönetmenlikte yapan İlker Yasin, Acun Ilıcalıyı işe aldı ve futbolcularla röportaj yapmasını istedi. Ardından Show TV’de televole programına geçti ve Şansal Büyüka’nın en iyi elemanlarından biri olmayı başardı.

2005 Yılında Acun Medya adıyla kendi şirketini kurdu. Yaptığı yarışma programlarının da aynı zamanda sunuculuğunu üstlendi. Aynı sene Türkiye’de vergi rekortmeni oldu. Son olarak 2013 yılında Tv8 kanalını satın aldı.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap