Aleyna Tilki Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı Aleyna Tilki
Doğum Tarihi 28 Mart 2000
Doğum Yeri Konya
Yaşı 21 Yaşında
Boyu 1.75 m 175 cm
Kilosu 58
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Koyu Sarı
Güneş Burcu Koç
Sevgilisi Kadir Güneş
Eğitimi: Fenerbahçe Anadolu Lisesi Mezunu
Serveti 27 Milyon TL
Annesi ve Babası Havva Öztel, Mehmet Tilki
Ayakkabı Numarası 40
Medeni Durumu Bekar
Kardeşi Ayça Tilki
Mesleği Şarkıcı
Dini İnancı Müslüman
Son Güncelleme 2021

Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki 2000 yılının Mart ayında aslen Trabzonlu bir annenin kızı olarak Konya’da dünyaya geldi. Doğumundan dört yıl sonra asker olan babasının tayini nedeniyle çocukluğunu İzmir’de geçirdi. Henüz çok küçük yaşlardayken ailesinin yardımıyla bale yapmaya başladı. Ortaokul yıllarına geldiğindeyse ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Öğrenim gördüğü yıllarda bir süre profesyonel olarak voleybol ile ilgilendi ancak kariyer tercihini müzikten yana kullanarak bu sporu erken bıraktı.

İlk olarak İzmir’de bir televizyon kanalının düzenlemiş olduğu şarkı yarışmasına yer aldı ve bu müzik kariyerine attığı ilk adım oldu. 2014 yılındaysa Acun Medya’nın yapımını üstlendiği ”Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışma programına katıldı ve sahnede söylediği ”Gesi Bağları” şarkısıyla bir anda tüm Türkiye’yi kendine hayran bıraktı. Ana dili olan Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Rusça’yı da akıcı bir şekilde konuşabilen Aleyna Tilki, 2016 yılında Emrah Karaduman ile beraber ”Cevapsız Çınlama” adını verdiği ilk şarkısını piyasaya çıkardı.

Aleyna Tilki Boyu Kaç?

Aleyna Tilki 2000 tarihinde doğdu yani bu yazının girildiği 2021 yılının Eylül ayına göre 21 yaşında. Aleyna Tilki Wikipedia tarafından paylaşılan bilgilere 1.75 cm boyunda.

Aleyna Tilki Kaç Kilo?

Aleyna Tilki’nin boyuyla ilgili net bir bilgi bulamasak bile bazı sitelerde ünlü şarkıcının boyu 58 kilo olarak geçmekte.

Aleyna Tilki Nereli?

Aleyna Tilki aslen Trabzonlu bir ailenin kızı olsa da kendisi Konya doğumlu. Ancak ünlü şarkıcı çocukluğunun büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirdi.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap