Aleyna Tilki Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Aleyna Tilki Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi
Aleyna Tilki

Bu yazıda, Türk pop müziğinin genç ve yetenekli ismi Aleyna Tilki’nin hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Tilki’nin boyu, kilosu, doğum yeri ve diğer özellikleriyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, onunla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.


? Özellik ❓Bilgi
Tam Adı ? Aleyna Tilki
Doğum Yeri ? Konya, Türkiye
Doğum Tarihi ? 28 Mart 2000
Yaşı ? 23 yaşında
Boyu ? 1.68 m
Kilosu ⚖️ 50 kg
Göz Rengi ?️ Yeşil
Saç Rengi ? Sarı
Güneş Burcu ♈ Koç
Serveti/Kazancı ? Yaklaşık 18 milyon TL
Medeni Durumu ? Bekar
Çocukları ? Yok
Mesleği ? Şarkıcı

Kariyer Başlangıcı ve Başarıları ?

Aleyna Tilki, “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışması ile tanındı. Ardından “Cevapsız Çınlama” adlı şarkısı ile büyük bir çıkış yaptı. Genç yaşına rağmen birçok hit şarkıya imza atmıştır.

Öne Çıkan Projeleri ?

“Cevapsiz Çınlama”, “Yalnız Çiçek” ve “Retrograde” gibi hit şarkıları bulunmaktadır.

Kişisel Yaşamı ?

Özel yaşamını gözlerden uzak tutmayı tercih eden Tilki, aynı zamanda moda ve stil ikonu olarak da tanınır.

Soru Cevap Bölümü ?

  1. Aleyna Tilki hangi yarışma ile tanındı?
    Yetenek Sizsiniz Türkiye.

  2. Tilki’nin büyük çıkış yaptığı şarkı hangisidir?
    Cevapsız Çınlama.

  3. Tilki’nin son hit şarkısı nedir?
    Retrograde.

Aleyna Tilki, genç yaşına rağmen Türk pop müziğinde büyük başarılara imza atmış bir sanatçıdır. Enerjik sahne performansları, ses kalitesi ve moda anlayışıyla gençler arasında büyük bir popülerliğe sahip.

Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki 2000 yılının Mart ayında aslen Trabzonlu bir annenin kızı olarak Konya’da dünyaya geldi. Doğumundan dört yıl sonra asker olan babasının tayini nedeniyle çocukluğunu İzmir’de geçirdi. Henüz çok küçük yaşlardayken ailesinin yardımıyla bale yapmaya başladı. Ortaokul yıllarına geldiğindeyse ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Öğrenim gördüğü yıllarda bir süre profesyonel olarak voleybol ile ilgilendi ancak kariyer tercihini müzikten yana kullanarak bu sporu erken bıraktı.

İlk olarak İzmir’de bir televizyon kanalının düzenlemiş olduğu şarkı yarışmasına yer aldı ve bu müzik kariyerine attığı ilk adım oldu. 2014 yılındaysa Acun Medya’nın yapımını üstlendiği ”Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışma programına katıldı ve sahnede söylediği ”Gesi Bağları” şarkısıyla bir anda tüm Türkiye’yi kendine hayran bıraktı. Ana dili olan Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve Rusça’yı da akıcı bir şekilde konuşabilen Aleyna Tilki, 2016 yılında Emrah Karaduman ile beraber ”Cevapsız Çınlama” adını verdiği ilk şarkısını piyasaya çıkardı.

Aleyna Tilki Boyu Kaç?

Aleyna Tilki 2000 tarihinde doğdu yani bu yazının girildiği 2021 yılının Eylül ayına göre 21 yaşında. Aleyna Tilki Wikipedia tarafından paylaşılan bilgilere 1.75 cm boyunda.

Aleyna Tilki Kaç Kilo?

Aleyna Tilki’nin boyuyla ilgili net bir bilgi bulamasak bile bazı sitelerde ünlü şarkıcının boyu 58 kilo olarak geçmekte.

Aleyna Tilki Nereli?

Aleyna Tilki aslen Trabzonlu bir ailenin kızı olsa da kendisi Konya doğumlu. Ancak ünlü şarkıcı çocukluğunun büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirdi.