Arda Turan Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı: Arda Turan
Doğum Yeri/Nereli: İstanbul
Doğum Tarihi/Yılı: 30 Ocak, 1987
Yaşı/Kaç Yaşında: 34 Yaşında
Boyu/Boyu Kaç:  1.77 m 177 cm
Kilosu/Kaç Kilo: 69
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Güneş Burcu: Kova
Eşi/Sevgilisi:  İdil Fırat (Söylenti)
Dini İnancı: Müslüman
Serveti/Kazancı:  47 Milyon TL
Ailesi: Okan Turan (Erkek  Kardeşi)
Ayakkabı Numarası: 43
Medeni Durumu: Bekar
Çocukları: Yok
Mesleği:  Futbolcu
Cinsiyeti: Erkek
Son Güncelleme:  2021
Önerilen Yazı
Sinem Kobal Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi
arda-turan-nereli
Arda Turan

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Futbola İstanbul’da ailesinin ısrarıyla başladı. İlk olarak Amatör Lig takımlarından Altıntepsi Makelspor forması giydi. 2000 yılında Galatasaray altyapısına gitti. Ancak asıl çıkışını Manisaspor’a kiralık gittiği dönemde yaptı. Galatasaray’da yükselen grafiğinin ardından, 2011 senesinde İspanya 1. Liginin güçlü ekiplerinden Atletico Madrid’e transfer oldu. 13 milyon € gibi yüksek bonservis ücretiyle giderken, Türk futbol tarihininde en pahalı oyuncusu olmayı başardı.

Babası Adnan Turan şuan Arda’nın yetiştiği kulüp olan Makelspor’un başkanlığını yapmaktadır. Abisinin adı Okan Turan annesinin adı ise Yüksek Turan’dır. Eski sevgilisi Sinem Kobal ile ilişkileri uzun süre basında konuşuldu. İkili 2013 yılında ayrılma kararı kaldı. Arda İspanya ekibiyle 2012 yılında Uefa Avrupa Ligi Şampiyonluğu kazanmıştır. Ayrıca 2008 yılında Avrupa üçüncüsü olan Türkiye Milli takımında da yer almıştır.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap