Cem Yılmaz Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı: Cem Yılmaz
Doğum Yeri/Nereli: İstanbul
Doğum Tarihi/Yılı: 23 Nisan 1973
Yaşı/Kaç Yaşında: 48 Yaşında
Boyu/Boyu Kaç:  1.73 m 173 cm
Kilosu/Kaç Kilo: 75
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Güneş Burcu: Yengeç
Eşi/Sevgilisi:  Cem Arısoy (Evli)
Eğitimi:  Boğaziçi Üniversitesi Mezunu
Serveti/Kazancı:  83.4 Milyon TL
Kardeşleri: Özge Çevik, Can Yılmaz
Ayakkabı Numarası: 44
Medeni Durumu: Bekar
Çocukları: Kemal Yılmaz
Mesleği:  Komedyen
Dini İnancı: Müslüman
Son Güncelleme:  2021

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Cem Yılmaz 1973 yılının Nisan ayında aslen Sivaslı bir ailenin oğlu olarak İstanbul’da doğdu. İlk olarak Leman dergisinde karikatürist olarak çalışmaya başladı. Bir yandan karikatür çiziyor, diğer yandan üniversitede turizm ve otelcilik bölümünü okuyordu. 1995 yılında ilk kez stand-up için sahne aldı. 2001 yılında ”Bir Tat Bir Doku” isimli stand-up gösterisi sinemada izleyiciyle buluştu ve daha geniş kitlelerce tanınmayı başardı. Bu gösteriden sonra sahne aldığı her şehirde neredeyse kapalı gişe oynadı.

1998 yılında rol aldığı ”Her Sey Çok Güzel Olacak” filmiyle oyunculuk kariyerine giriş yaptı. Bu filmin aynı zamanda senaryosunu da yazdı ve canlandırdığı Altan karakteriyle beğeni topladı. 2006 yılında ilk kez yönetmen koltuğuna oturarak ”Hokkabaz” filmini izleyiciyle buluşturdu. 2014 yılındaysa ünlü aktör Russell Crowe’un yönettiği ”Son Umut” isimli Hollywood yapımı filmde rol aldı. 2012 yılında Ahu Yağtu ile evlendi ve çiftin bu evlilikten Kemal adında bir oğlu oldu. Ancak bu birliktelik çok uzun sürmedi ve çift 2013 yılında ayrıldı.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın