Deniz Tekin Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Deniz Tekin Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi
Deniz Tekin
Tam Adı Hatice Deniz Tekin
Doğum Yeri Konak, İzmir
Doğum Tarihi 7 Haziran, 1997
Yaşı 24 Yaşında
Boyu 1.68 m 168 cm
Kilosu 64
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu İkizler
Sevgilisi Bilinmiyor
Dini İnancı Müslüman
Serveti 2 Milyon TL
Ailesi: Babası Diş Doktoru
Ayakkabı Numarası 38
Medeni Durumu Bekar
Çocukları Yok
Mesleği Şarkıcı
Cinsiyeti Kadın
Son Güncelleme: 2021
Deniz Tekin’in Boydan Çekilmiş Fotoğrafı – Deniz Tekin Boyu

Deniz Tekin Kimdir?

Başarılı müzisyen Deniz Tekin, henüz ilkokul yıllarındayken flüt ve piyano öğrenmeye başlayarak amatör müzik kariyerine böylece giriş yapmış oldu. Liseye geldiğinde amatör gruplarda yer almaya başladı. Henüz lise 2’ye giderken bir kafede sahneye çıkarak vokalist kariyerinin ilk adımını attı. Kendine koyduğu ”Daphead” kullanıcı adıyla sosyal medyada müziklerini paylaştı ve adını duyurdu.

Diş doktoru bir babanın kızı olarak İzmir’in Konak ilçesinde doğduğu için çocukluk yıllarını da İzmir’de geçirdi. Liseyi Gaziantep ilinde okuduğu dönem yaptığı orjinal şarkılarını SoundCloud platformuna yükledi ve paylaşımları büyük ilgi gördü. Bu ilginin ardından henüz 17 yaşındayken albüm çıkartma kararı aldı ve aynı yıl ”Kozaluçka” albümünü piyasaya sürerek profesyonel müzik kariyerine hızlı bir giriş yaptı.

Deniz Tekin Boyu Kaç?

Peki Deniz Tekin Kaç KiloDeniz Tekin’in Boyu Kaç ve Deniz Tekin Nereli ? Deniz bugünkü tarihe göre 24 yaşına girdi ve 7 Haziran 1997 tarihinde İzmir’de doğdu. Boyu yaklaşık 168 santimetre uzunluğunda ve kilosunun da 64 civarlarında olduğu biliniyor.

Deniz Tekin Nerede Eğitim Gördü?

Ünlü şarkıcı İzmir’de doğsa da ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladığı biliniyor.  Üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi’nde Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünde okuyarak tamamladı. Üniversite yıllarında müzik kariyerine daha fazla ağırlık vermeye başladı.