Ebru Gündeş Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı: Ebru Gündeş
Doğum Yeri/Nereli: İstanbul
Doğum Tarihi/Yılı: 12 Ekim 1974
Yaşı/Kaç Yaşında: 46 Yaşında
Boyu/Boyu Kaç:  1.60 m 160 cm
Kilosu/Kaç Kilo: 51
Göz Rengi: Koyu Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Güneş Burcu: Terazi
Eşi/Sevgilisi:  Rıza Sarraf (Ayrıldı)
Eğitimi:  Bilinmiyor
Serveti/Kazancı:  83 Milyon TL
Babası: Remzi Gündeş
Ayakkabı Numarası: 38
Medeni Durumu: Evli
Çocukları: Alara Zarrab
Mesleği:  Şarkıcı
Dini İnancı: Müslüman
Son Güncelleme:  2021

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ebru Güneş 12 Ekim 1974 tarihinde Müjgan ve Remzi çiftinin kızı olarak İstanbul’da doğdu. Henüz dört yaşındayken babası evi terk edince, annesinin yanında büyüdü. Eğitimine Ankara’da başladı ve daha sonra ailesiyle birlikte memleketi olan İstanbul’a yerleşti. Ancak annesinin maddi sıkıntıları nedeniyle öğrenimini yarıda bıraktı ve bir süre konfeksiyon sektöründe işçi olarak çalıştı. Gençlik yıllarında ünlü iş kadını Neşe Demirkat tarafından keşfedilince kariyeri bir anda çıkışa geçti.

İlk olarak Emel Sayın’ın yanında vokalistlik yaparak müzik hayatına başladı. Henüz 19 yaşındayken prodüktörlüğünü Selçuk Takay’ın üstlendiği ”Tanrı Misafiri” isimli ilk albümünü piyasaya sürdü. Üzerinden bir yıl bile geçmeden hemen ”Tatlı Bela” adını verdiği ikinci albümünü çıkardı ve yıldızı hızla parladı. 2007 yılında Bülent Ersoy, Armağan Çağlayan ve Orhan Gencebay ile birlikte ”Popstar Alaturka” yarışmasının jüri üyeliğini yaptı. 2010 tarihinde Reza Zarrab ile evlenen Ebru Gündeş, Acun Medya’nın yapımını üstlendiği ve büyük izleyici kitlesi yakalayan ”O Ses Türkiye” yarışmasında da yer aldı.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap