Eminem Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı: Marshall Bruce Mathers
Doğum Yeri/Nereli: Missouri, ABD
Doğum Tarihi/Yılı: 17 Ekim 1972
Yaşı/Kaç Yaşında: 49 Yaşında
Boyu/Boyu Kaç:  1.73 m 173 cm
Kilosu/Kaç Kilo: 62
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: Sarı
Güneş Burcu: Terazi
Eşi/Sevgilisi:  Bilinmiyor
Eğitimi:  Lincoln Lisesi Mezunu
Serveti/Kazancı:  274 Milyon Dolar
Annesi: Debbie Nelson
Ayakkabı Numarası: 43
Medeni Durumu: Bekar
Çocukları: Hailie Jade, Alaina Mathers, Whitney Mathers
Mesleği:  Şarkıcı
Dini İnancı: Hristiyan
Son Güncelleme:  2021

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Marshall Bruce Mathers III yani sahne adı ile Eminem, Deborah Mathers-Briggs ve Marshall Bruce Mathers Jr. çiftinin oğlu olarak 1972 yılında dünyaya geldi. Doğumundan az bir zaman sonra babası ailesini terk etti. Yirmi yaşına gelene kadar annesiyle bir orada bir burada göçebe hayatı yaşayan Marshall amatörce rap yapmaya başladı ve ilk teklisini 1995 yılında çıkardı. Soul Intent adlı hiphop grubuna katıldığında başka liselerle serbest şekilde rap kapışmalarına katıldı.

Henüz amatör olduğu yıllarda ünlü rapçiler ile sahne turları yapmaya başladı. 1999 yılındaki ilk önemli albümü olan The Slim Shady LP ile şöhrete ulaşması kısa sürdü. Albüm En İyi Rap Albümü seçild, ve Grammy Ödülünü kazandı. Sonraki albümü olan The Marshall Mathers LP ise en hızlı satan rap albümü olarak adını tarihe yazdırdı. Son albümünü 2013 yılında piyasaya süren Eminem’in aynı zamanda Shady Records adında kendi plak şirketi bulunuyor.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap