Ketojenik Diyette Yoğurt Yenir Mi ? Ayran İçilir Mi ?

Ketojenik Diyette Yoğurt Yenir Mi ? Ayran İçilir Mi ?

Ketojenik diyette yoğurt yenir mi sorusu ketojenik diyet yapan kişilerin en sık sorduğu sorular arasında. Bu sorumuzun cevabına geçmeden önce ketojenik diyeti biraz tanıyalım. Ketojenik diyet bildiğiniz gibi karbonhidratı keserek kaloriyi yağlardan aldığımız bir diyet türü. Bu aralarda oldukça popüler olduğu söylenebilir.

Yoğurttaki Karbonhidrat Miktarı Ketojenik Diyet İçin Fazla Mı?

Ketojenik Diyet Listesi  Bu listeye baktığımız zaman yoğurdu görebiliyoruz. Ancak listede yazdığımız gibi porsiyonları oldukça düşük. Yani 3 kaşık yoğurdun 10 gram karbonhidrata eş değer olduğunu söyleyebiliriz. Ketojenik diyet yapanların günlük 25 karbonhidrat değerini aşmaması uzmanlar tarafından öneriliyor. Canınız fazla istemediği sürece mümkün olduğunca yoğurttan uzak durmak veya light yoğurtları tercih etmek iyi bir seçim olabilir.

Ketojenik Kek Tarifi linkine tıklayarak 1 dakikada hazırlanan mükemmel ketojenik kek tarifini uygulayabilirsiniz.   

Ketojenik Diyette Ayran İçilir Mi?

Yoğurt miktarı daha az olduğu için hazır ayranlarda karbonhidratların daha düşük olduğunu görebilirsiniz. Örneğin İçim Ayran’ın tamamında 40 gramdan daha az karbonhidrat bulunuyor. Yani günlük 1 bardak ayranı geçmediğiniz sürece sıkıntı yok diyebiliriz.

Önemli Bilgi: Shaker kullanıyorsanız yalnızca 1-2 kaşık yoğurttan ayran yaparak tamamını içebilirsiniz. Ketojenik diyetiniz bu sayede bozulmaz.