Meltem Cumbul Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

featured
Tam Adı: Meltem Cumbul
Doğum Yeri/Nereli: İzmir
Doğum Tarihi/Yılı: 5 Kasım 1969
Yaşı/Kaç Yaşında: 51 Yaşında
Boyu/Boyu Kaç:  1.74 m 174 cm
Kilosu/Kaç Kilo: 65
Göz Rengi: Koyu Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Güneş Burcu: Yengeç
Eşi/Sevgilisi:  Bilinmiyor
Eğitimi:  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mezunu
Serveti/Kazancı:  37 Milyon TL
Annesi ve Babası: Sedat Cumbul, Güner Cumbul
Ayakkabı Numarası: 39
Medeni Durumu: Bekar
Kardeşleri: Yonca Cumbul, Funda Alkan Cumbul
Mesleği:  Oyuncu
Dini İnancı: Müslüman
Son Güncelleme:  2021

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Meltem Cumbul, televizyon kariyerine Ömer Karacan’ın kendini keşfetmesi ile başlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdikten sonra Londra’ya giderek Şekspir Tiyatro Kumpanyası’nda yer almış, burada bir süre oyunculuk deneyimi yaşamıştır.

Hiçbir zaman televizyon düşünmediğini ve sadece tiyatro yapmak istediğini devamlı dile getirse de, zamanla TV dünyasına giriş yapmıştır. En iyi çıkışını da Yılan Hikayesi dizisinde ki Zeyno karakteri ile yakaladı. Daha sonrasında Beşik Kertmesi, Gönül Yarası gibi yapımlar da rol aldı. 2005 yılında tekrardan Amerika’ya dönüş yapan Cumbul, burada oyunculuk eğitimi alırken Lost dizisinin ünlü oyuncusu Marc Serter ile büyük aşk yaşadı ve 3 yıl sonra ayrıldı. Altın Portakal ve Palmiye ödüllerinde ciddi övgüler alan oyuncu, Avrupa sineması adına da birçok çalışma da yer aldı.

Yazar Hakkında

2008 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Birçok yerde editörlük yaptıktan sonra 2014 yılında ünlüdetay.com sitesini kurdum.

Yorum Yap